A Fehérvár legyőzte a listavezetőt

2008. február. 25., 20:37   |

Hétfőre egy mérkőzés maradt a Soproni Liga 16. fordulójából. A Fehérvár az MTK-t fogadta, s a házigazdák Sitku Illés góljával egy-nullra legyőzték a kék-fehéreket.

Tizenegyest hibázott az MTK

FC Fehérvár - MTK Budapest (1-0)
Vezette: Solymosi Péter (Erdős Gábor, Farkas Balázs)
Gólszerző: Sitku a 33. percben

A 33. percig csak helyzeteket láthattak a nézők, akkor azonban vezetést szerzett a hazai együttes. Farkas Balázs a bal oldalról adott középre, Sitku Illés pedig közelről a kapu bal oldalába fejelt (1-0). Hat perccel később egyenlíthetett volna az MTK: Horváth Gábor a 16-oson belül buktatta Szabó Ádámot, Solymosi Péter pedig természetesen büntetőt ítélt. A tizenegyest Kanta József végezte el, de a jobb oldali kapufára lőtte a labdát. A második játékrészben a vendégek támadtak, próbáltak egyenlíteni, a hazaiak pedig kontrákkal veszélyeztettek. Az eredmény azonban már nem változott, a szervezetten futballozó Fehérvár megőrizte előnyét, és otthon tartotta a három bajnoki pontot.

(Fotó: nb1.hu)