A Fehérvár nyerte a Liga Kupát

2008. május. 20., 23:20   |

Az idei idényben első ízben kiírt Liga Kupa nagydöntőjének második találkozóján az őszi győztes Fehérvár FC 2-0-ra nyert a tavaszi első DVSC-TEVA otthonában, s így kettős győzelemmel, 3-0-ás összesítéssel hódította el a trófeát.

Liga Kupa döntő, 2. mérkőzés

DVSC-TEVA - Fehérár FC 0-2 (0-0)
Vezette: Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)
Gólszerző: Sifter 58., Sitku 72. percben

A Liga Kupa őszi kiírásában diadalmaskodó fehérváriak a nagydöntő első meccsén 1-0-ra legyőzték a tavaszi győztes Debrecent, így minimális előnnyel várták a visszavágót.

A Fehérvár 3-0-ás összesítéssel nyerte a Liga Kupát
A Fehérvár bátran kezdte a mérkőzést, és már az első félidőben növelhette volna összesítésbeli előnyét, igaz, a hajdúságiaknak is voltak lehetőségeik. Gól azonban csak a második félidőben esett, az 58. percben Sifter Tamás 17 méterről vette be a hazaiak kapuját, 0-1. A vendégek a folytatásban is aktívabbak voltak, és a 72. percben Sitku Illés révén megduplázták előnyüket, 0-2. A hajrában a Debrecen mindent megtett a szépítés érdekében, de újabb gól már nem esett, a Fehérvár 3-0-ás összesítéssel hódította el a Liga Kupát.