A Ferencváros a Simple Női Liga bajnoka

2022. május. 31., 21:56   |

Története ötödik bajnoki címét szerezte meg a Ferencváros női csapata, miután a két nyert meccsig tartó döntő második meccsén 3-1-re legyőzte az ETO FC-t.

Bár a Ferencváros a döntő első mérkőzését magabiztosan, 4-1-re nyerte, nem volt teljesen egyértelmű, hogy az ETO FC otthonában is favoritnak számít a fővárosi csapat, hiszen az idény során kétszer is kikapott Győrben: egyszer a bajnokságban, egyszer a Magyar Kupa elődöntőjében.

A Fradi a meccs elejétől kézben tartotta az irányítást, de a vezető találatra az első félidő hajrájáig kellett várni, ekkor Szabó Viktória szerzett vezetést a fővárosiaknak. A második félidőben is a Ferencváros akarata érvényesült, a 67. percben Pusztai Sára duplázta meg az előnyt. Az ETO a 82. percben az ukrán Jekatyernia Korszun góljával szépített ugyan, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben, olyannyira, hogy a 90. percben Szabó Viktória ismét betalált, és beállította az 1-3-as végeredményt.

Az FTC története ötödik bajnoki címét nyerte, a győriek először szerepeltek az NB I döntőjében.

Simple Női Liga, döntő, 2. mérkőzés:
ETO FC Győr - FTC-Telekom 1-3 (0-1)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Ferencváros javára.