A Ferencváros és az Újpest is győzött vasárnap

2012. szeptember. 30., 20:53   |

Az OTP Bank Liga 9. fordulójának vasárnapi játéknapján mindkét fővárosi csapat kétgólos győzelmet aratott.

Ferencváros - DVTK 2-0 (0-0)
Becséri Dániel (Kispál Róbert, Kelemen Attila)
Gólszerző: Sváb a 71., Peric a 92. percben

Az első félidőben a hétközi kupabúcsú után láthatóan bizonyítani akaró Ferencváros állt közelebb a gólszerzéshez, de helyzetei kimaradtak, ahogyan a DVTK egy-két távoli lövése sem okozott igazi veszélyt. A hazaiak a szünet után még egy lapáttal rátettek, Sváb Dániel kapufát is lőtt, de a vezető találat csak a 71. percben született meg, amikor egy szabadrúgás után Böde Dánielhez került a labda, aki 5 méterről továbbított a hálóba (1-0). A 83. percben Vági Andrást második sárgával kiállította a játékvezető, a házigazdák pedig a 92. percben kihasználták az emberelőnyt, Somalia passzával Milan Peric lépett ki, és 13 méterről a kapuba lőtt, Ribánszki László csak beleérni tudott a labdába (2-0)

PMFC-Matias - Újpest FC 1-3 (1-2)
Solymosi Péter (Farkas Balázs, Horváth Róbert)
Gólszerző: Grumics az 5., ill. Simon a 6., Kabát a 43., Vasiljevic a 72. percben

A pécsiek az 5. percben szerencsés góllal szereztek vezetést, egy hazai akció végén a vendégek kétszer is felszabadíthattak volna, de nem jártak sikerrel, végül Miroslav Grumic 17 méterről kapura ívelt, Balajcza Szabolcs pedig alaposan elnézte a lövést és a hálóba ütötte a labdát (1-0). Egy perccel később egyenlített az Újpest, Alessandro Iandoli bal oldali beadása után Simon Krisztián közelről az üres kapuba passzolt (1-1). A félidő végén már a fővárosiak vezettek, a 43. percben Balogh Balázs passzát követően Kabát Péter lőtt 15 méterről a léc alá (1-2). A második félidőben a pécsiek csak kapufáig jutottak, az Újpest viszont berámolt még egy gólt, a 72. percben Kabát szabadrúgása után Dusan Vasiljevic 6 méterről fejelt a bal sarokba (1-3), beállítva a végeredményt.