A Ferencváros legyőzte a Haladást

2010. november. 14., 20:07   |

A Monicomp Liga 14. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte a Szombathelyi Haladást, Marek Heinz és Maróti Béla góljára a hajrában csak Kenesei Krisztián tudott válaszolni. A megszerzett három ponttal a fővárosiak feljöttek a tabella negyedik helyére.

Ferencvárosi TC - Szombathelyi Haladás FC 2-1 (1-0)
Szabó Zsolt (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
Gólszerző: Heinz a 40., Maróti a 61., illetve Kenesei a 83. percben
Kiállítva: Kenesei a lefújás után

Az első percekben a vendégek tűntek aktívabbnak, de a szombathelyi akciók egyike sem végződött góllal. A Ferencvárosnak az első félidő első felében alig akadt értékelhető támadása, ennek ellenére a játékrész hajrájában előnybe kerültek, a 40. percben Marek Heinz állt a labda mögé egy ígéretesnek tűnő szabadrúgás előtt, s a jobb felső sarokba lőtte a labdát (1-0). A fordulás után a Ferencváros növelni tudta az előnyét, a 62. percben Józsi György szöglete után Maróti Béla fejjel vette be a Haladás kapuját (2-0). A hajrában a szombathelyiek Kenesei Krisztián révén megszerezték a szépítő találatot (2-1), a pontot érő gól azonban elmaradt, a hazaiak győztek. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Kenesei a lefújás után szövegelésért piros lapot kapott.