A Ferencváros nyerte a jubileumi örökrangadót

2011. április. 24., 19:15   |

A Monicomp Liga 24. fordulójának zárómeccsén a 200. örökrangadót rendezték meg, melyen a Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott az MTK otthonában.

A kiesés elől menekülő MTK és a dobogóra pályázó Ferencváros összecsapásának első 45 perce küzdelmes, kiegyensúlyozott meccset hozott, de a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak, gólnélküli döntetlennel ért véget a félidő. A 65. percben megtört a gólcsönd, Könyves Norbert használta ki, hogy nem léptek ki rá a védők, és jobbal a hálóba lőtt (1-0). Mindössze egy percig örülhettek a hazaiak, ekkor Rodenbücher István átadását követően André Schembri vette át a labdát, majd fordulásból a jobb felső sarokba bombázott (1-1). A 72. percben már a Ferencvárosnál volt az előny, egy jobb oldali szögletet követően Csizmadia Csaba a földre fejelte a labdát, ahonnan az Szatmári Zoltán mellett a hálóba pattant (1-2). A 86. percben végleg eldőlt a három pont sorsa: ismét egy szöglet után vonulhatott középkezdéshez az MTK, ezúttal Maróti Béla maradt üresen, és emelte a kapuba a labdát (1-3). Győzelmével a Ferencváros feljött a második helyre a tabellán, az MTK továbbra is kieső helyen áll.

MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-3 (0-0)

Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György)

Gólszerző: Könyves a 65., ill. Schembri a 66., Csizmadia a 72., Maróti a 86. percben