A Ferencváros nyerte az első futsal derbit

2010. november. 30., 00:08   |

Hétfőn első alkalommal rendeztek élvonalbeli futsal bajnokit az Újpest és a Ferencváros csapatai között.

A kiegyenlített első félidő után a vendégek a fordulás után egygólos előnyre tettek szert, majd a hajrában bebiztosították győzelmüket. A két csapat első bajnoki mérkőzésén közel telt ház előtt léptek pályára a játékosok Pestszentimrén. A derbi első találata egy öngól volt, a 6. percben a menteni igyekvő Jávor István szerzett vezetést a Ferencvárosnak. Zoufal Nándor a 14. percben egy kidobás után egyenlített, majd a második félidő elején fejjel megszerezte csapata második találatát is. Az újpestiek azonban csupán másodpercekig vezettek, Fekete Róbert egy labdaszerzés után alakította 2-2-re az állást. Újabb egy perccel később Csopaki István révén már a Ferencvárosnál volt az előny, majd az Újpest percei következtek, ám a házigazdák minden lehetőségüket elpuskázták. A hajrában a zöld-fehérek bebiztosították győzelmüket, előbb Fekete Róbert bombázott a léc alá, majd Kun Gábor váltotta gólra a Ferencváros kisbüntetőjét. A Ferencváros 5-2-re nyert, és sikerével az ötödik helyre lépve megelőzte az Újpestet a tabellán. A futsal NB I 9. fordulójának eredményei: Újpest FC - FTC-6x6 Taxi 2-5 Ózd Városi SE - Colorspectrum Aramis 6-8 Rába ETO - Vasas Fortuna Futsal 6-1 Borsod Volán Szabadidőközpont - GYFBSK-Medical Investment 5-4 Rubeola FC Csömör - Üllő FC Cső-Montage 2-6