A Fradi nyerte az örökrangadót

2009. szeptember. 13., 19:50   |

Vasárnapra egy mérkőzés maradt a Soproni Liga hetedik fordulójából, a Ferencváros az MTK Budapestet fogadta. Az örökrangadót a házigazdák nyerték, Ferenczi István és Rósa Dénes góljára csak Lencse László tudott válaszolni, így a Fradi előrelépett a tabella kilencedik helyére, az MTK pedig maradt a harmadik.

Ferenczi megszerezte első idénybeli gólját

Ferencvárosi TC - MTK Budapest 2-1 (2-0)
Vezette: Szabó Sándor (Forgács Attila, Farkas Balázs)
Gólszerző: Ferenczi a 30., Rósa D. a 36. illetve Lencse az 54. percben

A meccs első időszaka változatos, küzdelmes játékot hozott, mindkét együttes dolgozott ki helyzeteket, s a vezetést a Ferencváros szerezte meg: a 30. percben James Ashmore bal oldali szabadrúgása után Ferenczi István hét méterről fejelt a kapuba (1-0). A Fradi gyorsan növelte is előnyét, a 36. percben Rósa Dénes két szép csel után nyolc méterről lőtt a bal felső sarokba (2-0). A második félidőben az MTK nagy rohamozásba kezdett, és az 54. percben sikerült is szépítenie, Lencse László ollózó mozdulattal tíz méterről lőtt a jobb felső sarokba (2-1). A mérkőzés hátralévő részében a kék-fehérek nagy elánnal próbáltak egyenlíteni, de a ferencvárosiak jól és eredményesen védekeztek, így megnyerték az örökrangadót.