A Győr egy góllal nyert a Debrecen ellen

2009. november. 08., 19:46   |

A Soproni Liga vasárnapi találkozóján a bajnoki címvédő, a DVSC-TEVA látogatott Győrbe. A hazai csapat egy gyors, a 19. másodpercben szerzett Pilibaitis-góllal győzött, s előrelépett a tabella harmadik helyére. A debreceniek egyelőre nem tudtak kikapaszkodni a hullámvölgyből, a hetedik helyen állnak, igaz, az ősszel eddig csak tizenegy bajnokit játszottak le, azaz még felzárkózhatnak az élmezőnybe. Az viszont már eldőlt, hogy a tabella élén a Videoton telel majd.

Emberhátrányban is jól védekezett az ETO

Győri ETO - DVSC-TEVA 1-0 (1-0)

Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Ortó Gyula)
Gólszerző: Pilibaitis az 1. pecben
Kiállítva: Babic a 46. percben

A házigazdák villámgyorsan vezetést szereztek, a kezdőrúgást követően, a 19. másodpercben Józsi György lövését blokkolták a debreceni védők, a kipattanó labdát azonban Linas Pilibaitis közelről a kapuba lőtte (1-0). Ezután a DVSC-TEVA nagy fölénybe került, a vendégek sorra vezették támadásaikat, a győriek azonban jól és eredményesen védekeztek, s bár a támadásokra nem sok energiájuk maradt, megőrizték előnyüket. A zöld-fehérek a 46. pertől létszámhátrányban futballoztak, mert Valentin Babic piros lapot érően buktatta Czvitkovics Pétert. A második félidőben a Loki még nagyobb nyomást gyakorolt a házigazdákra, akadt is számos helyzete, de nem sikerült egyenlítenie.