A Győr győzelemmel kezdte a tavaszt

2009. március. 08., 20:17   |

A Soproni Liga 18. fordulójában egy mérkőzést játszottak vasárnap: a Győri ETO a Kecskemétet fogadta. A házigazdák meggyőző teljesítményt nyújtva megnyerték a mérkőzést, a zöld-fehérek első gólját Tarmo Kink szerezte, a másodikat pedig Stark Péter lőtte, tizenegyesből. A kecskemétiek Vladan Cukic kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a találkozót.

Meggyőzően játszott az ETO

Győri ETO - Kecskeméti TE-Ereco 2-0 (1-0)
Vezette: Mészáros István (ifj. Tóth Vencel, Huszár Balázs)
Gólszerző: Kink a 15., Stark a 77. percben
Kiállítva: Vladan Cukic a 76. percben

Az első percek óvatosabb játéka után a Győr vált határozottabbá, s a házigazdák a 15. percben meg is szerezték a vezetést: Bajzát Péter adott középre balról, s a jobbösszekötő helyén érkező Tarmo Kink 14 méterről a léc alá bombázott (1-0). Ezután is fölényben maradt az ETO, s bár a kecskemétiek jól kontráztak, nem sikerült egyenlíteniük. Sőt, a zöld-fehérek a meccs második felében be is biztosították győzelmüket, a 76. percben Vladan Cukic buktatta a vendégek 16-osán belül Józsi Györgyöt, amiért a vendéglátók tizenegyest, a kecskeméti védő pedig piros lapot kapott. A büntetőt Stark Péter értékesítette (2-0), így a győriek kétgólos győzelemmel kezdték a tavaszt.