A Győr legyőzte az MTK-t

2009. április. 10., 21:09   |

A Soproni Liga 22. fordulójának pénteki mérkőzésén a Győr fogadta az MTK Budapestet. A hazaiak Bojan Brnovic mesterhármasával háromgólos előnyt szereztek, s bár az MTK Kanta József tizenegyesből szerzett találatával a finisben szépített, a meccset a zöld-fehérek nyerték.

Nem bírtak Brnoviccal a vendégek védői

Győri ETO FC - MTK Budapest 3-1 (1-0)
Vezette: Kassai Viktor (Vámos Tibor, Erős Gábor)
Gólszerző: Brnovic a 40., Brnovic a 63., Brnovic a 66. illetve Kanta J. (11-esből) a 84. percben

A mérkőzést mindkét csapat nagy lendülettel kezdte, a gárdák egyaránt alakítottak ki helyzeteket, de az első félidőben csak egy gól született: a 40. percben Bajzát Péter jobb oldali beadása után Bojan Brnovic két lépésről fejelt a kapu jobb felső sarkába (1-0). A második negyvenöt percben aztán a győriek kerültek fölénybe, a 63. percben Tokody Tibor passzát követően Brnovic 11 méterről megszerezte második találatát is (2-0). A 66. percben Brnovic mesterhármast ért el: a szerb támadó Tokody átadása után ezúttal 13 méterről lőtt a hálóba (3-0). Az MTK-nak a 83. percben sikerült szépítenie, ekkor Stark Péter a mezénél fogva húzta le Mladen Lambulicot a győri 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Kanta József értékesítette (3-1).