A Győr pontot szerzett a Hungária körúton

2007. szeptember. 17., 20:47   |

Hétfőn került sor a Soproni Liga 8. fordulójának utolsó mérkőzésére, az MTK Budapest - Győri ETO találkozóra. A házigazdák kétszer is vezetést szereztek, a Rába-parti együttes azonban mindkétszer egyenlített.

Félidőnként két gól

A házigazdák kezdtek aktívabban, s a 17. percben meg is szerezték a vezetést. Kanta József ívelt be szabadrúgásból a bal oldalról, a berobbanó Mladen Lambulic pedig öt méterről a kapu közepébe fejelt (1-0). A gól után is a kék-fehérek kezdeményeztek többet, a 44. percben azonban egyenlített a Győr: Nikolov Balázs a jobb szélről, az oldalvonal mellől emelt középre, s a labda a kint álló Végh Zoltán felett, a kapufát érintve a hálóba hullott (1-1). Mindössze négy perc telt el a második félidőből, amikor már ismét az MTK vezetett. Kulcsár Tamás passzolt Szabó Ádám elé, aki 12 méterről a kapuba emelt (2-1). A vendégek azonban ismét egyenlíteni tudtak, a 81. percben Nikolov átadását követően Bojan Brnovic fejelt közelről a léc alá (2-2).

MTK Budapest – Győri ETO FC 2-2 (1-1)
Gólszerző: Lambulic a 17., Szabó Á. a 49. illetve Nikolov a 44., Brnovics a 81. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)