A Győr pontot szerzett Zalaegerszegen

2010. április. 18., 19:31   |

A Soproni Liga 23. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a ZTE a Győri ETO-t fogadta. A két csapat nagyszerű meccset vívott, amely 1-1-re végződött, a hazaiak gólját Illés Gyula, a vendégek találatát pedig Koltai Tamás szerezte. A döntetlen azt jelenti, hogy a két együttes között maradt az egy pont különbség, az ETO továbbra is a harmadik, a ZTE pedig a negyedik helyen áll.

Félidőnként egy-egy remek gól

ZTE FC - Győri ETO 1-1 (0-1)
Vezette: Bede Ferenc (Ring György, Farkas Balázs)
Gólszerző: Illés a 62. illetve Koltai az 5. percben

Nagyszerűen kezdett a Győr, s már az ötödik percben, első helyzetéből előnyt szerzett. Onisor-Mihai Nikolec 16 méteres lövése után Leon Panikvar hátáról Koltai Tamás elé pattant a labda, ő pedig hét méterről szép mozdulattal a jobb alsó sarokba gurított (0-1). Ezután nagy iramot diktáltak a csapatok, a ZTE irányított, támadott, a győriek pedig gyors és sokat ígérő kontrákat vezettek – ám a szünet előtt már nem esett több gól. A második félidőben sem változott a játék képe, a zalaiak nagy nyomást gyakoroltak vendégeikre, s a 62. percben sikerült is egyenlíteniük, Horváth András távoli lövése után egy védőről Illés Gyula elé került a labda, s a középpályás 16 méterről látványosan a jobb felső sarokba helyezett (1-1). Ezután olykor már nyomasztó fölényben játszott a ZTE, a kék-fehéreknek több ziccerük is adódott, de nem tudták megszerezni a győzelmet.