A hajrában fordított a Kaposvár

2012. április. 13., 19:49   |

Az OTP Bank Liga 24. fordulójának pénteki mérkőzésén a Kaposvár kétszer is hátrányba került, mégis győzni tudott.

Kaposvári Rákóczi - DVTK 3-2 (0-1)
Becséri Dániel (ifj. Tóth Vencel, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Bebeto (11-esből) a 60., Bebeto a 86., Grumic a 92., ill. Sekour a 32., Tisza a 72. percben

A kiesés elkerüléséért harcoló hazaiak legutóbbi otthoni meccsükön elszenvedték első vereségüket saját közönségük előtt, ezért az utóbbi hetekben hullámvölgybe került DVTK ellen megpróbálták győzelemmel feledtetni a botlást. A 8. percben kis híján megszerezték a vezetést a kaposváriak, Miroslav Grumic azonban 16 méterről, nagy helyzetben a kapu fölé emelt. A 32. percben a DVTK első nagy lehetőségéből gólt lőtt, egy bedobás után Luque gurította vissza a labdát Youcef Sekour elé, aki 12 méterről a léc alá lőtt (0-1). A fordulás után a Rákóczi egyenlített, a 60. percben a Balázs Benjámin lerántásáért megítélt büntetőt Bebeto váltotta gólra (1-1). Bebeto egy perccel később újabb gólt szerezhetett volna, de lövése után Frizoni a gólvonalról kivágta a labdát. A 72. percben visszaszerezte a vezetést a DVTK, Tisza Tibor négy védő között cselezte be magát a kapu elé, majd 12 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1-2). A 86. percben ismét egyenlített a Kaposvár, Jammeh Haruna bal oldali beadása után Bebeto megelőzte védőjét és a jobb sarokba fejelt (2-2). A házigazdák a 92. percben a győztes találatot is megszerezték, egy távoli szabadrúgást követően Ivan Radosról kipattant a labda, a jól helyezkedő Grumic pedig közelről a hálóba fejelt (3-2).