A hajrában fordított az ETO

2012. augusztus. 10., 21:09   |

A győriek harmadik bajnokijukon harmadik büntetőjüket hibázták el, de végül így is nyerni tudtak.

Győri ETO - Kaposvári Rákóczi 2-1 (0-1)
Vezette: Pánczél Krisztián (Albert István, Kis Zoltán)
Gólszerző: Varga a 82., Dina a 86., ill. Oláh a 44. percben

A győriek két csalódást keltő mérkőzés után várták a Kaposvár elleni találkozót, amelynek első félidejében döcögött a játékuk, a vendégek megérdemelten szereztek vezetést. A 44. percben egy jókora védelmi hibát kihasználva Oláh Lóránt egy csel után 12 méterről lőtt a léc alá (0-1). A 63. percben az ETO esélyt kapott az egyenlítésre, de hiába jutott büntetőhöz, Rok Kronaveter a kapu mellé lőtt (érdekesség, hogy az első két fordulóban is elhibázott egy-egy tizenegyest a csapat, vagyis eddig háromból semmi az eredmény a büntetőpontról a szezonban). Ezúttal legalább jóvátette pontatlanságát a Győr, a 82. percben egy nagy bedobás után Varga Roland továbbított a kapuba (1-1), majd a 86. percben Kronaveter jobb oldali szögletét követően Mihai Dina fejelt nyolc méterről a jobb sarokba (2-1), ezzel a hazaiak megszerezték első győzelmüket a szezonban.

FGSZ Siófok - Szombathelyi Haladás 0-3 (0-2)
Berke Balázs (Vámos Tibor, Demeter János)
Gólszerző: Radó a 3., Iszlai (11-esből) a 29., Kenesei a 77. percben

A szombathelyiek már a 3. percben megadták a mérkőzés alaphangját, ekkor Radó András kapott jó ütemű indítást, kilépett a védők között, majd 11 méterről magabiztosan a hálóba helyezett (1-0). Hiába vált aktívabbá a Siófok, a 29. percben a Halmosi Péter elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt Iszlai Bence gólra váltotta, megduplázva a vendégek előnyét (0-2). A szombathelyiek a folytatásban tartották az előnyt, sőt, a 77. percben végleg eldöntötték a három pont sorsát, ekkor egy Kenesei-Radó-Kenesei összjáték után a középcsatár szép mozdulattal a léc alá lőtt (0-3).