A hajrában mentett pontot a Honvéd

2013. november. 29., 21:02   |

Pénteken egy mérkőzést rendeztek az OTP Bank Liga 16. fordulójából, ezen a Honvéd az utolsó másodpercekben mentette 1-1-es döntetlenre a Kecskemét elleni bajnokit.

Budapest Honvéd-KTE-Phoenix Mecano 1-1 (0-0)
Becséri Dániel
Gólszerző: Holender a 94., ill. Gráczi a 77. percben

Jól kezdődött a találkozó, de a mindkét oldalon helyzeteket hozó első negyedóra után leült a mérkőzés, ezután a szünetig csak Edixon Perea távoli lövése okozott némi veszélyt a kapura. A fordulás után 30 percig egy-egy lehetőség adódott mindkét oldalon, majd a 77. percben vezetést szerzett a Kecskemét: a korábban a Honvéd akadémiáján pallérozódó Gréczi Gábor indult meg középről a kapu felé, s miután nem léptek ki rá, 19 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-1). A Honvéd a hajrában mindent megtett az egyenlítés érdekében, és az utolsó pillanatokban próbálkozásait siker koronázta: Hidi Patrik indítása után a csereként beállt Holender Filip tört kapura, majd 18 méterről, a kifutó kapus mellett a hálóba passzolt, beállítva az 1-1-es végeredményt.