A Haladás döntetlent játszott az Arsenallal

2008. július. 22., 10:20   |

A Haladás kedden nem mindennapi edzőmérkőzést vívott: a szombathelyiek vendége az angol élvonal egyik sztárcsapata, az Arsenal volt. Csertői Aurél együttese 1-1-es döntetlent ért el a sztárcsapat ellen, a gólokat Kenesei és Walcott szerezte.

A 24. percben a magyar gárda szerzett vezetést: Kenesei 15 méterről, a jobbösszekötő helyéről a kifutó Almunia fölött a kapuba pörgetett, G. Hoyte már csak a gólvonal mögül tudta kivágni a labdát, 1–0. A szünet előtt azonban egyenlített Arsene Wenger csapata, a 42. percben Walcott kapott jó átadást Bendtnertől, majd 10 méterről, jobbról lőtt, a labda a jobb oldali kapufa tövéről pattant a hálóba, 1-1. A második félidőben fölényben futballozott az angol szárcsapat, de több gól már nem született - a meccsre kilátogató 12 000 néző remekül szórakozott.

Haladás - Arsenal 1-1 (1-1)
Szombathely, 12 000 néző
Vezette: Király Krisztián (Kovács Zoltán, Huszár Balázs)

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. - Vörös, Molnár B., Kaj - Oross, Kenesei K., Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél

Arsenal: Almunia - Sagna, J. Hoyte, G. Hoyte, Clichy - Ramsey, Denilson, Wilshire, Walcott - Bendtner, Vela. Menedzser: Arsene Wenger

Csere: Kaj helyett Sipos a 62., Kenesei helyett Rajos a 62., Schimmer helyett Csontos a 71., Vörös helyett Maikel a 71., Kuttor helyett Balassa a 73., Oross helyett Burkus a73., Molnár helyett Devecseri a 75., Rózsa helyett Szép a 75., Tóth P. helyett Kovács Zs. a 75. illetve Vela helyett Lansbury a 46., Ramsey helyett Randall a 46., G. Hoyte helyett Traoré a 46., Almunia helyett Mannone a 46., Bendtner helyett Coquelin a 62., Wilshire helyett Simpson a 62. percben

Gólszerző: Kenesei a 24. illetve Walcott a 41. percben