A Haladás idegenben győzött az MTK ellen

2009. május. 08., 18:20   |

A Soproni Liga 27. fordulóját a pénteki MTK Budapest - Szombathelyi Haladás mérkőzés nyitotta meg. A vendégek Kenesei Krisztián góljával 1-0-ra megnyerték a meccset, így továbbra is a harmadik helyen állnak, s előnyük három pont a szombaton a Nyíregyháza ellen pályára lépő ZTE, és öt egység az MTK előtt.

Egyetlen gól elég volt a győzelemhez

MTK Budapest - Szombathelyi Haladás 0-1 (0-1)
Vezette: Bede Ferenc (Kispál Róbert, Tóth István)
Gólszerző: Kenesei a 26. percben

Az egyaránt a dobogó harmadik helyére pályázó két csapat meccsének kezdeti időszaka kiegyenlített játékot hozott, a 26. percben azonban előnyt szereztek a vendégek: Kenesei Krisztián 22 méterről, szabadrúgásból, a balösszekötő helyéről bombázott a kapu bal oldalába (0-1). Ezután élénkebb és veszélyesebb lett az MTK, de a kék-fehérek csak lehetőségekig jutottak, egyenlíteniük nem sikerült. A második negyvenöt percben a hazaiak támadtak többet, ám a szombathelyi kontrák sorra komoly veszélyt jelentettek, így a vendégek győzelme nem nevezhető igazságtalannak. A megszerzett három ponttal a Haladás megerősítette harmadik helyét a tabellán.