A Haladás legyőzte a Kaposvárt

2010. március. 05., 21:02   |

A Soproni Liga 17. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén a Haladás a Kaposvárt fogadta. A találkozó 22. percében Igor Bogdanovic 11-esből szerzett góljával a hazai együttes került előnybe, s bár Srdan Stanic a 71. percben egyenlített, Bogdanovic a 78. percben ismét a kapuba talált, s ez a szombathelyiek győzelmét jelentette.

Bogdanovic duplája három pontot ért

Szombathelyi Haladás - Kaposvári Rákóczi 2-1 (1-0)
Vezette: Vad II István (Kispál Róbert, Márton Zsolt)
Gólszerző: Bogdanovic (11-esből) a 22., Bogdanovic a 78. illetve Stanic a 71. percben

Bátran kezdtek a vendégek, a mérkőzés első időszakában többet birtokolták a labdát, mint a szombathelyiek, ám igazán veszélyes helyzetük nem akadt, míg az egyre magabiztosabbá váló Haladás a 22. percben megszerezte a vezetést: Junior buktatta a 16-osra betörő Sipos Norbertet, a megítélt büntetőből pedig Igor Bogdanovic a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A gól után igen nyílttá vált a meccs, mindkét csapat a támadásokra koncentrált, s akadt is helyzet bőven, gól azonban csak a 71. percben született. Ekkor egyenlített a Rákóczi, Reszli Gábor emelt középre balról, Srdan Stanic pedig hat méterről, estében a háló jobb oldalába helyezett (1-1). A Haladás hamarosan ismét előnybe került, a 78. percben Nagy Gábor jobb oldali beadása után Bogdanovic 12 méterről lőtt, s bár a vendégek kapusa, Milinte Árpád beleért a labdába, az végül a gólvonalon túlra csorgott (2-1). A mérkőzés utolsó percében Bőle Lukács éles szögből a bal kapufát találta el, de a Kaposvár nem tudott egyenlíteni, a szombathelyiek otthon tartották a három pontot.