A Haladás pontot szerzett Győrben

2009. május. 13., 17:00   |

Szerdán játszották le a Soproni Liga a 16. fordulójából elmaradt Győr - Haladás mérkőzést. Az élvezetes és változatos meccsen 3-3-as eredmény született - a Haladás a 89., majd a 93. percben szerezett góllal szerzett pontot az ETO otthonában.

A finisben mentett pontot a Hali

Győri ETO FC - Szombathelyi Haladás 3-3 (1-0)
Vezette: Arany Tamás (Erős Gábor, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Bajzát a 27., Kink a 46., Aleksidze a 77. illetve Sipos a 61., Sipos a 89., Csontos a 93. percben

A támadóbb felfogásban kezdő ETO gyorsan mezőnyfölénybe került, és a 27. percben a vezetést is megszerezte, Mario Bicak bal oldali beadása után Bajzát Péter nyolc méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, megszerezve ezzel 20. idei gólját (1-0). A második játékrész gyors hazai találattal kezdődött, a 46. percben Tarmo Kink 20 méterről bombázott a háló jobb felső részébe (2-0). A 61. percben faragott hátrányából a bátran futballozó Haladás, Sipos Norbert tört be a hazaiak büntetőterületére, majd tíz méterről a léc alá bombázott (2-1). A győriek azonban nem bizonytalanodtak el, és a 77. percben ismét kettőre növelték előnyüket: Völgyi Dániel távoli lövése után a labda még kipattant ugyan Rózsa Dánielről, ám az érkező Rati Aleksidze hét méterről a bal alsó sarokba helyezett (3-1). A vendégek azonban 'felszívták' magukat, a 89. percben, Sipos hét méterről lőtt a kapu bal oldalába (3-2), majd a vendégek a 93. percben az egyenlítést jelentő találatot is megszerezték, a 93. percben Csontos Zoltán a kapunak háttal, 10 méterről ollózott a léc alá (3-3).