A Honvéd ellen sem botlott az Újpest

2009. április. 24., 21:02   |

A Soproni Liga 24. fordulójának pénteki mérkőzésén a listavezető Újpest FC a Budapest Honvédot fogadta. A jó iramú, változatos és eseménydús (mindkét oldalon volt kiállítás, a kispestiek emberelőnyben tizenegyest hibáztak) mérkőzést a házigazdák nyerték 3-0-ra, Kabát Péter duplázott, s Scott Malone is a hálóba talált. Győzelmével az Újpest megerősítette első helyét a tabellán, a lila-fehéreket eddig egy pont hátrányban követő Debrecen szombaton a Kecskemétet fogadja.

Emberhátrányban is a lila-fehérek irányítottak

Újpest FC - Budapest Honvéd 3-0 (1-0)
Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)
Gólszerző: Kabát a 12., Malone az 50., Kabát a 87. percben
Kiállítva: Pollák a 38. illetve Benjamin a 68. percben

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, már a meccs elején mindkét oldalon adódtak lehetőségek, s a vezető gólt a hazaiak szerezték meg: a 12. percben Kabát Péter jó 25 méterről, jobbal lőtt, a labda pedig a jobb kapufáról pattant a hálóba (1-0). Az iram ezután sem csökkent, jó mérkőzést láthattak a nézők. A 38. percben Pollák Zoltán a 16-oson belül, utolsó emberként bukatta Guie Gneki Abrahamot, amiért az újpesti játékos piros lapot, a Honvéd pedig 11-es kapott - ám a büntetőből Hercegfalvi Zoltán a kapu fölé lőtt. A vendégek ezután nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de a meccs második gólját is a lila-fehérek szerezték, az 50. percben Kabát bal oldali szöglete után Scott Malone hat méterről emelt a léc alá (2-0). A 68. percben a vendégek is megfogyatkoztak, Benjamin lökte fel Rajczi Péter, amiért a kispesti játékos megkapta második sárga lapját is. A mérkőzés a 87. percben dőlt el végképp, ekkor Kabár 22 méterről, szabadrúgásból bombázott a kapu jobb oldalába (3-0).