A Honvéd és a Vasas megosztozott a pontokon

2009. október. 02., 19:05   |

A Soproni Liga tizedik fordulóját pénteken a Budapest Honvéd - Vasas mérkőzés nyitotta. A meccsen a Vasas szerzett vezetést Lázok János góljával, majd a Honvéd Cséke György, Bajner Bálint és Hrepka Ádám találatával kétgólos előnyre tett szert, de Lázok két újabb gólt ért el, így a meccs - amelynek 92. percében a kispesti Bajner piros lapot kapott - végül 3-3-ra végződött.

Lázok háromszor talált a kapuba

Budapest Honvéd - Vasas 3-3 (3-1)
Vezette: Szabó Sándor (Albert István, Vígh Tibor)
Gólszerző: Cséke a 9., Bajner a 18., Hrepka a 28. illetve Lázok az 5., Lázok (11-esből) az 56., Lázok a 71. percben
Kiállítva: Bajner a 92. percben

A Vasas kezdett eredményesebben, az ötödik percben Lázok János 20 méterről, szabadrúgásból lőtt a hálóba (0-1). A kispestiek gyorsan egyenlítettek, a kilencedik percben egy bal oldali szöglet után Cséke György öt méterről csúsztatott a kapuba (1-1). A 18. percben már a Honvéd vezetett, egy újabb szöglet után Bajner Bálint fejelt közelről a léc alá (2-1). A 28. percben harmadik gólját is megszerezte a piros-fekete gárda, Hrepka Ádám tört be a vendégek tizenhatosára, majd nyolc méterről a hálóba helyezett (3-1). A második félidő is nagy csatát hozott. Az 56. percben Lázokot buktatták a 16-oson belül, s a megítélt büntetőből a sértett megszerezte saját és csapata második gólját (3-2). A 71. percben Lázok mesterhármast ért el, 15 méterről eresztett meg egy bombát, s a labda a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba (3-3). A meccs finise egy kiállítást hozott, a 92. percben Bajner utánrúgásért piros lapot kapott, a meccs pedig pontosztozkodással végződött.