A Honvéd megszakította a Siófok veretlenségi sorozatát

2012. április. 20., 20:26   |

Az OTP Bank Liga 25. fordulójának pénteki mérkőzésén a Honvéd hazai pályán nyert az FGSZ Siófok ellen.

Budapest Honvéd - FGSZ Siófok 3-1 (0-0)
Veizer Roland  (Kis Zoltán, Szpisják Zsolt)
Gólszerző: Lovric az 50., Ivancsics a 71., Faggyas a 79., ill. Simon a 84. percben

Az első félidőben az utóbbi öt bajnokijukon négy győzelmet és egy döntetlent elérő vendégek irányították a játékot, legnagyobb helyzetüket a 27. percben alakították ki, ekkor Nyári Tibor a lécre fejelte a labdát. A második játékrészre alaposan feljavult a Honvéd játéka, és az 50. percben meg is született az első hazai gól, Marko Vicovic bal oldalról ívelt középre, az érkező Ivan Lovric pedig 7 méterről a bal sarokba fejelt (1-0). A 71. percben megduplázta előnyét a Honvéd, Ivancsics Gellért vállalkozott távoli lövésre, és 22 méterről a jobb sarokba bombázott (2-0). A 79. percben végleg eldőlt a meccs, Ribánszki László próbált tisztázni a kiugró Délczeg Gergely elől, de felszabadítása rövidre sikerült, Faggyas Milán csapott le a labdára és 16 méterről a léc alá lőtt (3-0). A 84. percben szépített a Siófok, Haraszti Zsolt jobb oldali beadása után Simon Attila 8 méterről talált a hálóba (3-1), beállítva a végeredményt.