A Honvéd szerzett előnyt Győrben

2009. május. 20., 20:05   |

Szerdán lejátszották a 69. alkalommal kiírt Magyar Kupa döntőjének első mérkőzését. A Budapest Honvéd 1-0-ra győzött a Győri ETO otthonában (a gólt Abraham szerezte), így a kispestiek egygólos előnyben várhatják a jövő kedden sorra kerülő második meccset. A találkozó előtt került sor a női kupadöntőre, amelyet a Viktória FC 2-1-re nyert meg a Győri Dózsa ellen.

Győzelmet ért a taktikus játék

Győri ETO FC - Budapest Honvéd 0-1 (0-0)
Vezette: Szabó Zsolt (Vámos Tibor, Erős Gábor)
Győri ETO FC: Sasa Stevanovic - David Odikadze, Stark Péter, Lazar Stanisic, Völgyi Dániel - Böőr Zoltán, Linas Pilibaitis, Józsi György, Tarmo Kink - Bajzát Péter, Rati Aleksidze. Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac.
Budapest Honvéd: Rabóczki Balázs - Takács Ákos, Debreceni András, Mico Smiljanic, Filó Tamás - Angoua Brou Benjamin, Dragan Vukmir, Dieng Cheikh Abass, Rigonato Rodrigues Diego - Guie-Guie Gneki Abraham, Hercegfalvi Zoltán. Vezetőedző: Sisa Tibor.
Csere: Pilibaitis helyett Supics a 68., Odikadze helyett Djordjevics a 74., Völgyi helyett Bicak a 80. illetve Abass helyett Moreira a 64., Benjamin helyett Maróti a 86., Hercegfalvi helyett Dobos a 88. percben
Gólszerző: Abraham a 70. percben
Sárga lap: Aleksidze a 17., Böőr a 19., Odikadze a 48., Bajzát a 67. illetve Smiljanic a 19., Filó a 78., Maróti a 86. percben

A mérkőzést a kispestiek kezdték aktívabban, az első időszakban ők birtokolták többet a labdát, s veszélyesebben is futballoztak, mint a Győr. A zöld-fehérek aztán fokozatosan magukra találtak, ők is támadóbbá váltak, s ekkor már kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők. A szünet után ismét a biztonságos védekezésre, és gyors ellenakciók építésére koncentráló Honvéd volt veszélyesebb, a házigazdák akciói sorra elhaltak a vendégek kapujának előterében. A 70. percben aztán egy nagy hiba után vezetést szereztek a kispestiek: David Odikadze - aki utolsó mezőnyjátékosként tartózkodott csapata térfelén - elcsúszott, Guie-Guie Gneki Abraham lecsapott a labdára, rávezette a kapura, majd 12 méterről a hálóba helyezett (0-1). A finisben az ETO próbált egyenlíteni, de a taktikusan futballozó vendégek megőrizték vezetésüket, így egygólos előnyben várhatják a jövő keddi visszavágót.A győztesnek járó serleget Nemes Ferenc adta át

A mérkőzés előtt került sor a női Magyar Kupa fináléjára, amelyet a Győri Dózsa SE és a Viktória FC vívott. A mérkőzést a Viktória nyerte meg 2-1-re, a szombathelyiek góljait Kovács Eszter és Rácz Zsófia szerezte, a győri csapat tagjai közül pedig Csuti Melinda volt eredményes. Az érmeket és a győztesnek járó serleget Nemes Ferenc, az MLSZ gazdasági alelnöke adta át.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője