A Kaposvár legyőzte és utolérte a Pápát

2009. november. 22., 19:00   |

A Soproni Liga idei utolsó, azaz 15. fordulóját a vasárnapi Kaposvár - Pápa mérkőzés zárta. Az igen eseménydús, négy gólt, két kiállítást - egyaránt a pápaiak közül - és egy kihagyott kaposvári tizenegyest hozó meccset a Rákóczi nyerte meg 3-1-re. A megszerezett három ponttal a Kaposvár pontszámban beérte mai ellenfelét, s a nyolcadik helyen zárta az őszt.

Nikolic döntő gólokat szerzett

Kaposvári Rákóczi FC - Lombard Pápa Termál FC 3-1 (2-1)
Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Vígh Tibor)
Gólszerző: Nikolic a 11., Maróti a 18., Nikolic a 88. illetve Bárányos a 15. percben
Kiállítva: Rajnay a 77., Tóth G. a 85. percben

A meccset a Kaposvár kezdte élénkebben, s a 11. percben már vezetést is szerzett: Nemanja Nikolic fordult le a védőkről a vendégek térfelének közepén, megindult előre, majd 16 méterről a kifutó Szűcs Lajos fölött a hálóba emelt (1-0). A Pápa gyorsan válaszolt, a 15. percben Bárányos Zsolt 17 méteres szabadrúgása után Milinte Árpád védett, de a labda visszapattant Bárányos elé, aki ezúttal a jobb felső sarokba lőtt (1-1). Nem volt sokáig egyenlő az állás, a 18. percben Srdan Stanic bal oldali szabadrúgása után Maróti Béla 10 méterről fejelt a hálóba (2-1). A második félidőre is maradt esemény bőven, a 77. percben Rajnay Attila rántotta le a 16-oson belül Nikolicot, amiért a pápai védő piros lapot, a Kaposvár pedig tizenegyest kapott. A büntetőt Zahorecz Krisztián végezte el, ám Szűcs Lajos védte a kapu jobb oldalára tartó lövést. A 85. percben kilenc emberre olvadt a Lombard, egy szabálytalanságért Tóth Gábor megkapta második sárga lapját, azaz a pirosat is. A Kaposvár élt kettős emberelőnyével, a 88. percben Boris Gujic jobb oldali beadása után Nikolic az ötösön levette a labdát, majd a kapuba lőtt (3-1).