A Nyíregyháza ellen sem botlott a Videoton

2010. április. 11., 19:00   |

A Soproni Liga 22. fordulójának záró találkozóján a listavezető Videoton a Nyíregyházát fogadta. A székesfehérváriak Sándor György 27. percben szerzett góljával 1-0-ra győztek, s előnyük újra négy pont a második helyezett Debrecen előtt.

Sok helyzet, egy gól

Videoton FC - Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (1-0)
Vezette: Németh Ádám (Butkai Zsolt, Márton Zsolt)
Gólszerző: Sándor a 27. percben

A Videoton végig jelentős fölényben futballozott, az első félidőben sorra dolgozta ki helyzeteit, s a 27. percben a vezetést is megszerezte. Ekkor egy hosszú előreívelés után Andre Alves mellel tette a labdát Sándor György elé, a középpályás 15 méterről lőtt, Zeljko Kovacevicen még megpattant a labda, majd a kapu bal oldalában kötött ki (1-0). A fehérváriak ezután is sorra alakították ki a lehetőségeket, de előnyüket nem tudták növelni. A második játékrészben kissé csökkent a hazai nyomás, ekkor már a nyíregyháziak is többször merészkedtek előre, de nem tudtak egyenlíteni, s bár a Videoton sem szerzett már több gólt, a piros-kékek meggyőző játékkal nyertek, s ismét négy ponttal vezetnek a második helyezett DVSC-TEVA előtt.