A Nyíregyháza legyőzte az FTC-t

2009. augusztus. 07., 11:50   |

Pénteken a Nyíregyháza - Ferencváros mérkőzéssel kezdődött meg a Soproni Liga harmadik fordulója. Az izgalmas, élvezetes találkozót telt ház előtt a hazaiak nyerték 3-1-re, a nyírségiek góljait Kazuo Homma (2) és Sindou Dosso szerezte, a Fradi pedig Sabin-Cosma Goia öngóljával szépített.

Homma duplázott a Fradi ellen

Nyíregyháza Spartacus FC - Ferencvárosi TC 3-1 (2-0)
Vezette: Arany Tamás (Kispál Róbert, Demeter János)
Gólszerző: Dosso a 13., Homma a 33., Homma a 64. illetve Goia (öngól) az 54. percben

A jó iramú mérkőzésen a hazai együttes szerzett előnyt, a 13. percben az Andorka Pétertől kapott labdát Sindou Dosso lőtte közelről a kapuba (1-0). A nyírségiek lendületben maradtak, nagy önbizalommal futballoztak, s a 33. percben meg is duplázták előnyüket, ekkor Kazuo Homma 15 méterről helyezett a jobb alsó sarokba (2-0). A Ferencváros természetesen nem adta fel és a zöld-fehéreknek az 54. percben sikerült is szépíteniük, Samuel Wedgbury lövése után a labda Sabin-Cosmin Goia lábán irányt változtatva pattant a bal alsó sarokba (2-1). A házigazdák azonban nem bizonytalanodtak el és a 64. percben ismét két góllal vezettek, Igor Bogdanovic szöktetése után Homma öt méterről perdített a hálóba (3-1). Az eredmény ezután már nem változott, a Nyíregyháza második győzelmét aratta az új idényben, a zöld-fehéreknek pedig ezúttal nem sikerült pontot szerezniük.