A Paks elhozta a három pontot Kaposvárról

2010. szeptember. 17., 19:05   |

Az NB I 7. fordulójának pénteki játéknapján a Paksi FC 2-1-re nyert a Kaposvári Rákóczi otthonában. A hazaiak a szünetben még vezettek, ám a második félidőben a paksiak három percen belül megfordították az állást, és miután a Rákóczi hátrányban már nem tudott újítani, a vendég együttes végül megszerezte a három bajnoki pontot.

Kaposvári Rákóczi FC - Paksi FC 1-2 (1-0)
Vezette: Szilasi Szabolcs (Viszokai László, Iványi István)
Gólszerző: Oláh (11-es) a 25., illetve Böde a 61., Montvai a 64. percben

Az első félidő helyzetek nélkül kezdődött, a két gárda játékosai keményen küzdöttek egymással és a vizes talajjal. A 25. percben Heffler Tibor tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőt Oláh Lóránt váltotta gólra (1-0). A hazaiak még az első játékrészben elhúzhattak volna, de Oláh és Daniane Jawad is nagy helyzetben rontott. A szünet után megváltozott a játék képe, és a Paks fordítani tudott. A 61. percben a csereként beállt Böde Dániel egy hosszú előreívelés után egyenlített (1-1), majd három perc múlva egy szöglet után Éger László a lécre fejelt, a kipattanót pedig Montvai Tibor lőtte a hálóba (1-2). A hátralévő időben a hazaiak mindent megtettek a pontszerzés érdekében, ám már nem tudták bevenni a vendégek kapuját, akik így három ponttal távoztak Kaposvárról.