A Pápa nyert az Újpest ellen

2010. március. 21., 17:20   |

A Soproni Liga 19. fordulóját a vasárnapi Lombard Pápa - Újpest találkozó zárta, a meccset Tóth Gábor góljával 1-0-ra a hazaiak nyerték. A lila-fehérek nem csupán három pontot vesztettek, hanem egy játékost is: Rajczi Péter a 63. percben piros lapot kapott. A Pápa sikere révén megelőzte a Ferencvárost és a Kaposvárt, s a hetedik helyre lépett elő, az Újpest pedig továbbra is négy pont hátrányban van a dobogó legalsó fokát elfoglaló Győr mögött.

Nagy harcban szerzett három pontot a Lombard

Lombard Pápa Termál FC - Újpest FC 1-0 (1-0)
Vezette: Kassai Viktor (Farkas Balázs, Demeter János)
Gólszerző: Tóth G. a 38. percben
Kiállítva: Rajczi a 63. percben

Nagy lendülettel kezdett az Újpest, a vendégek egymás után alakították ki a ziccereket, de a játékrész közepére a Pápa egyenrangú partnerré vált, sőt, a vezetést is megszerezte: a 38. percben egy hazai szöglet után Balajcza Szabolcs rosszul mozdult ki kapujából, s az érkező Tóth Gábor közelről a keresztléc alá csúsztatott (1-0). Ezután a lila-fehérek kissé bizonytalanná váltak, amit a házigazdák azzal használtak ki, hogy jó néhány helyzetet teremtettek, de nem tudták növelni előnyüket. A szünet után az újpestiek próbáltak egyenlíteni, de a pápaiak magabiztosan futballoztak, és a 63. percben emberelőnybe is kerültek, Rajczi Péter könyökkel megütötte Tóth Gábort, amiért piros lapot kapott. A finis nyílt futballt hozott, mindkét csapat szerezhetett volna gólt, de az eredmény már nem változott.