Az OTP Bank Liga 12. fordulójának pénteki játéknapján sem tudtak nyerni a Balaton-partiak.

FGSZ Siófok - KTE-Phoenix Mecano 0-2 (0-1)
Oláh Gábor (Vámos Tibor, ifj. Varga Gábor)
Gólszerző: Salami a 31., Litsingi az 57. percben

A játék képe jól tűkörzte a két csapat tabellán elfoglalt helyezését: a Kecskemét irányított, a Siófok kevés veszélyt jelentett a vendégek kapujára. A 31. percben Vladin Savic szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Eugene Salami pedig 8 méterről a kapu bal felső sarkába csúsztatott (0–1). A félidő végére aktívabbá vált a Siófok, de mindhiába, gólt nem sikerült elérnie. Az 57. percben megduplázta előnyét a KTE: Patvaros Zsolt lőtt kapura 28 méterről, a labda irányt változtatott Francis Litsingin és a bal sarokba pattant (0-2). A hajrában a hazaiak sokat tettek a gólszerzésért, ám ezen a meccsen sem tudták megtörni szezonbeli nyeretlenségüket. A kecskemétiek ugyanakkor immár négy meccs óta száz százalékosak, éppen azóta, hogy Horváth Ferenc átvette a szakmai munka irányítását.

Egri FC - Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-1)
Becséri Dániel (dr. Varga Zsolt, Horváth Róbert)
Gólszerző: Farkas a 29., ill. Knakal (öngól) a 33. percben

Az egriek első komolyabb helyzete gólt eredményezett, a 29. percben Farkas Ádám rázta le védőit és tört be a 16-osra, majd 7 méterről a bal sarokba lőtt (1-0). Négy perccel később az egriek készülődtek középkezdéshez: Nagy Sándor adott be jobbról, a menteni próbáló Petr Knakal pedig 5 méterről a saját kapujába helyezett (1-1). A folytatásban egyik csapat sem törte magát a gólszerzés érdekében, csak a mérkőzés hajrája hozott némi izgalmat, de az eredmény ekkor sem változott, egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.

(fotó: kecskemetite.hu)