A Vasas döntetlent ért el az Albert-stadionban

2010. március. 28., 19:37   |

A Soproni Liga 20. fordulójának vasárnapi találkozóján a Ferencváros a Vasast fogadta. A parázs hangulatú mérkőzésen 1-1-es döntetlen született, a 74. percben Karim Benounes tizenegyesből a vendégeknek szerzett vezetést, ám Anthony Lee Elding a 83. percben egyenlített, beállítva a végeredményt.

Kilenc perc alatt esett a két gól

Ferencvárosi TC – Vasas 1-1 (0-0)
Vezette: Bognár Tamás (Ring György, Kovács Zoltán)
Gólszerző: Elding a 83. illetve Benounes (11-esből) a 74. percben

A mérkőzés izgalmas, kiélezett, s időnként igen kemény csatát hozott. A találkozó jelentős részében a Ferencváros irányított, a zöld-fehérek többet támadtak és gyakrabban alakítottak ki helyzeteket, mint ellenfeleik, de az angyalföldi kontrák is veszélyesek voltak. A második játékrészben tovább élesedett a küzdelem, és bár ebben az időszakban is a Fradi volt fölényben, a vezetést a Vasas szerezte meg. A 74. percben Djordje Tutoric szabálytalankodott Sasa Dobriccal szemben, s a megítélt büntetőből Karim Benounes a háló jobb oldalába lőtt (0-1). A gól után még paprikásabb lett a hangulat, majd a 83. percben egyenlített a Ferencváros: Ferenczi István fejesét védte Végh Zoltán, de a kipattanó labdát Anthony Lee Elding egy lépésről a kapuba kotorta (1-1).