A Vasas legyőzte és megelőzte a Fradit

2009. augusztus. 21., 18:03   |

A Soproni Liga ötödik fordulójának pénteki mérkőzésén a Vasas a Ferencvárost fogadta. Az angyalföldiek kétgólos előnyre tettek szert, a Fradi azonban egyenlíteni tudott, ám a döntő gólt is a házigazdák szerezték, akik így 3-2-re legyőzték, és meg is előzték a Fradit, amely a Haladás elleni elhalasztott bajnoki miatt egy találkozóval kevesebbet játszott az angyalföldieknél.

Lázok János két gólt szerzett

Vasas - Ferencvárosi TC 3-2 (1-0)

Vezette: Bede Ferenc (ifj. Tóth Vencel, Farkas Balázs)
Gólszerző: Divic a 38., Lázok a 49., Lázok a 66. illetve Rósa az 53., Martinez a 63. percben

A hazai gárda kezdett aktívabban, de az első tíz perc elteltével a Fradi is veszélyesebbé, vált, ekkor már a zöld-fehérek is ígéretes akciókat vezettek, sőt, a 13. percben Paul Shaw a kapufát is eltalálta. A meccs első gólját azonban a céltudatosabban játszó Vasas szerezte meg, a 38. percben egy kapu előtti kavarodás végén Petar Divic lőtt tíz méterről a háló bal oldalába (1-0). A 49. percben a piros-kékek növelték előnyüket, Mohamed Remili jobb oldali, lapos lövése után a labda átjutott Holczer Ádám kapus lába között, az érkező Lázok János pedig közelről a hálóba passzolt (2-0). A Ferencváros nem adta fel, sőt, előbb az 53. percben Shaw átadása után Rósa Dénes hat méterről helyezett a kapuba (2-1), majd a 63. percben Joaquin Pastor Martinez egy tíz méteres lövéssel egyenlővé tette az állást (2-2). A hazaiak azonban nem érték be egy ponttal, a 66. percben Lázok vagy 24 méterről ismét a kapuba talált (3-2), s ez a gól azt is jelentette, hogy az angyalföldiek szerezték meg a három pontot.