A Vasas nagyszerű meccsen győzte le az Újpestet

2008. augusztus. 01., 21:37   |

A Soproni Liga második fordulója a pénteki Vasas - Újpest mérkőzéssel kezdődött. Az angyalföldiek maximálisan kihasználták a hazai pálya előnyét, és remek mérkőzésen 4-2-re győztek.

Gólzápor Angyalföldön

Vasas - Újpest FC 4-2 (2-0)
Vezette: Vad II István (ifj. Tóth Vencel, Farkas Balázs)
Gólszerző: Dobric a 11., Németh N. a 12., Divic a 47., Lázok a 68. illetve Kabát a 61., Vaskó a 82. percben

A Vasas a 11. percben szerezte meg a vezetést, ekkor Sasa Dobric 14 méterről emelt a kapuba (1-0). Egy perccel később már két góllal vezettek a hazaiak, Németh Norbert jó 25 méterről bombázott a hálóba (2-0). A második félidő elején még tovább romlottak a lila-fehérek esélyei, a 47. percben ugyanis Petar Divic 14 méterről a léc alá lőtt (3-0). Az újpestieknek a 61. percben sikerült szépíteniük, Kabát Péter 17 méterről továbbított a kapuba (3-1). A Vasas azonban nem engedett le, és a 68. percben már ismét három góllal vezetett: Lázok János két jó csel után közelről helyezett a hálóba (4-1). Az Újpestnek sikerült feljönnie két gólra, a 82. percben Vaskó Tamás fejelt a bal felső sarokba (4-2), ám a mérkőzést a helyzeteit jobban kihasználó Vasas nyerte meg. A piros-kékek - immár második fővárosi riválisukat győzve le - idei második bajnokijukon is megszerezték a három pontot.