A Videoton a hosszabbításban egyenlített Egerszegen

2010. április. 04., 19:38   |

A Soproni Liga vasárnapi találkozója nem csupán a tabellán elfoglalt helyezések, de a játék alapján is igazi rangadó volt. A negyedik helyen álló Zalaegerszeg az éllovas Videotont fogadta, s a két csapat nagy küzdelmet követően 2-2-re végzett. A mérkőzésen volt kiállítás, újra rúgatott tizenegyes, hosszabbításban, emberhátrányban szerzett gól, szóval a nézőknek nem lehetett okuk a panaszra. A döntetlennel a Videoton növelte előnyét a Debrecen előtt, a ZTE pedig megelőzve a Győrt a tabella harmadik helyére állt.

Tíz emberrel egyenlített a Vidi

Zalaegerszegi TE - Videoton 2-2 (0-1)
Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Vámos Tibor)
Gólszerző: Balázs az 56., Pavicevic (11-esből) a 79. illetve Andre Alves a 41., Elek a 91. percben
Kiállítva: Andic a 80. percben

A mérkőzés első félidejében a zalaiak próbálták irányítani a játékot, de a Videoton uralta a középpályát, a fehérváriak gyakran szereztek labdát, és ilyenkor igen veszélyes kontratámadásokat vezettek. A 41. percben a piros-kékek meg is szerezték a vezetést, egy bal oldali szöglet után Farkas II Balázs 19 méterről nagy lövést eresztett meg, a labda kipattant a vetődő Vlaszák Gézáról, a jó ütemben érkező Andre Alves pedig két lépésről a léc alá emelt (0-1). A második félidőt is a Vidi kezdte jobban, a ZTE csak szórványosan veszélyeztetett, mégis egyenlített: az 56. percben Illés Gyula fejelte a labdát Balázs Zsolthoz, aki közelről passzolt a kapuba (1-1). A 79. percben Vlaszák hatalmas kirúgása után Darko Pavicevic indult meg a labdával, ám Marko Andic a 16-oson belül szabálytalankodott vele szemben. Kassai Viktor tizenegyest ítélt, Andicnak pedig piros lapot adott. A büntetőből Pavicevic a kapu jobb oldalába lőtt, ám a játékvezető érvénytelenítette a találatot, mert egy zalai játékos idő előtt belépett a büntetőterületre. Pavicevic másodszorra sem hibázta el a tizenegyest, most a kapu bal oldalába helyezett (1-2). Az emberhátrányba került Videoton nagy finisbe kezdett, s a 91. percben egyenlített is, Szakály Dénes beadása után Elek Ákos nyolc méterről csúsztatott a háló bal oldalába (2-2).