A Videoton elhozta a pontokat Zalaegerszegről

2010. szeptember. 28., 20:00   |

Az NB I 7. fordulójának elhalasztott mérkőzésén a Videoton idegenben győzte le a ZTE csapatát, s a megszerzett három ponttal megerősítették első helyüket a fehérváriak.

ZTE FC - Videoton FC 1-2 (1-1)
Vezette: Solymosi Péter (Farkas Balázs, Takács Gábor)
Gólszerző: Varga a 37., illetve Polonkai a 28., Alves a 83. percben

Már az első percben vezetést szerezhetett volna a Videoton, Sándor György passza után Andre Alves került helyzetbe, de a kapu mellé helyezett. A 22. percben Nagy Dániel lőtt védője szorításában, a labda megpattanva került a kapu mellett a játéktéren kívülre. A 28. percben Polonkai Attila kapott üresen labdát a balösszekötő helyén, majd a tehetetlen Vlaszák Géza mellett a kapu jobb oldalába passzolt (0-1). A ZTE kilenc perc múlva egyenlített, az addig nem túl veszélyes hazaiak a 37. percben Varga Róbert révén alakították 1-1-re az állást. A fordulás után kiegyenlített csata bontakozott ki, mindkét együttes előtt adódott lehetőség az előny megszerzésére. Ez végül a Videotonnak sikerült, a 83. percben egy gyors kontra végén Nemanja Nikolic a bal oldalról passzolt a tizenhatoson belül tisztán érkező Alves elé, aki két védő között könnyedén lőtt 7 méterről a kapuba (1-2).