A Videoton három góllal verte a Debrecent

2009. október. 25., 19:00   |

A Soproni Liga vasárnapi mérkőzése minden szempontból rangadó volt: a tabella élén álló Videoton a bajnokcsapatot, a Debrecent fogadta. A remek játékot hozó találkozót Lipták Zoltán, Polonkai Attila és Marko Andic góljával a hazaiak nyerték, így megerősítették vezető helyüket. A DVSC-TEVA tíz emberrel fejezte be a meccset, Czvitkovics Péter a 78. percben piros lapot kapott.

A második félidőben hengerelt a Vidi

Videoton FC - DVSC-TEVA 3-0 (0-0)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Iványi István)
Gólszerző: Lipták a 47., Polonkai a 76., Andic a 84. percben
Kiállítva: Czvitkovics a 78. percben

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét gárda szerezhetett volna gólt, de a labda ekkor még egyszer sem került a kapuba. A 47. percben aztán vezetést szerzett a fehérvári csapat, Nagy Dániel szabadrúgása után Lipták Zoltán öt méterről fejelt a háló bal oldalába (1-0). A 76. percben megduplázta előnyét a Vidi, Andre Alves tette a labdát Polonkai Attila elé, aki hét méterről a bal alsó sarokba helyezett (2-0). A 78. percben tíz emberre olvadt a Loki, Czvitkovics Péter megkapta második sárga lapját, azaz számára befejeződött a meccs, amelynek végeredménye a 84. percben alakult ki, ekkor Marko Andic 30 méterről, szabadrúgásból bombázott a kapuba (3-0).