A Videoton Újpesten is nyert

2009. november. 06., 21:10   |

A Soproni Liga 14. fordulója pénteken igazi rangadóval vette kezdetét: az élvonalbeli rangsor jelenlegi második helyezettje, az Újpest az éllovas Videotont fogadta. Az élvezetes, izgalmas mérkőzést Nagy Dániel negyedik percben szerzett góljával a fehérvári együttes nyerte, így a Videoton 32 szerzett ponttal, magabiztosan áll a tabella élén.

Egy korai gól döntött

Újpest FC - Videoton FC 0-1 (0-1)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Vígh Tibor)
Gólszerző: Nagy D. a 4. percben

A Videoton gyorsan vezetést szerzett, a negyedik percben Nagy Dániel a saját térfeléről indult meg a labdával a jobb oldalon, betört az Újpest tizenhatosára, majd hét méterről a kapu jobb oldalába helyezett (0-1). A találat után kiegyenlített játékot láthattak a nézők, s a 40. percben egyenlíthettek volna a hazaiak, de Rajczi Péter a bal oldali kapufát találta el, majd a 41. percben Sitku Illés fejelt a jobb oldali kapufára. A második negyvenöt percben aktívabbá vált az Újpest, a lila-fehérek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de a szervezetten védekező, és jól kontrázó fehérvári gárda megőrizte egygólos előnyét, s megerősítette első helyét a tabellán.