A Zalaegerszeg nyert a Bozsik-stadionban

2009. október. 23., 19:06   |

A Soproni Liga 12. fordulójának pénteki találkozóján a Budapest Honvéd fogadta a ZTE együttesét. A mérkőzést Magasföldi József 74. percben szerzett góljával a zalaegerszegi együttes nyerte, így a kék-fehérek előreléptek a tabella hetedik helyére, a kispesti gárda pedig maradt az utolsó előtti, azaz a 15. pozícióban.

Magasföldi gólja Sisa Tibor állásába került

Budapest Honvéd - ZTE FC 0-1 (0-0)
Vezette: Berger József (Forgács Attila, Kis Zoltán)
Gólszerző: Magasföldi a 74. percben

A nagy küzdelmet hozó, de mérsékelten eseménydús első félidőben nem láthattak gólt a nézők. A másodikban már igen, s a találatnak a zalai drukkerek örülhettek: a 74. percben Djordje Kamber ívelt középre jobbról, az érkező Magasföldi József pedig 12 méterről a kapu bal oldalába helyezett (0-1). A kispestiek próbáltak ugyan egyenlíteni, de a folytatásban a kék-fehérek voltak aktívabbak, s a vendégek végül meg is szerezték a három pontot jelentő győzelmet. A meccs után Sisa Tibor, a Honvéd vezetőedzője benyújtotta lemondását, amit a klub illetékesei el is fogadtak.