A ZTE előnyt szerzett Újpesten

2010. március. 24., 16:41   |

Szerdán az Újpest a Zalaegerszeget fogadta a Magyar Kupa elődöntőjében. A találkozót - amelynek 62. percében az újpesti Vaskó Tamás piros lapot kapott - Balázs Zsolt 88. percben szerzett góljával a ZTE nyerte, így a kék-fehér gárda egygólos előnnyel várhatja az otthonában április 14-én, szerdán megrendezésre kerülő visszavágót.

Két perccel a vége előtt dőlt el

Újpest FC – Zalaegerszegi TE 0-1 (0-0)
Gólszerző: Balázs a 88. percben
Kiállítva: Vaskó a 62. percben

A vendégek bátrabban kezdtek, több zalai akció futott a pályán, az Újpestnek időre volt szüksége ahhoz, hogy egyenrangú partnerré váljon. A játékrész közepére aztán csökkent a ZTE fölénye, de lehetőségeik többnyire csak a vendégeknek voltak, a házigazdák nem tudtak ziccert kialakítani. A második félidő nyíltabb játékot hozott, ekkor már mindkét kapu előtt akadtak helyzetek. A 62. percben Vaskó Tamás lerántotta a védők közül kilépő Darko Pavicevicet, s ezért az újpesti védő piros lapot kapott. A Zalaegerszeg ki is használta az emberelőnyt, igaz, ehhez védelmi hibára is szüksége volt: a 88. percben egy hosszan előrevágott labdára Balajcza Szabolcs rosszul jött ki, Balázs Zsolt pedig élt a lehetőséggel és 12 méterről az üresen maradt kapuba lőtt (0-1). A zalaiak tehát kedvező helyzetben, egygólos idegenbeli győzelemmel készülhetnek az április 14-i visszavágóra.