A ZTE győzött Kaposváron

2008. április. 14., 14:32   |

A Soproni Liga 23. fordulójának hétfői mérkőzésén a Kaposvár a Zalaegerszeget fogadta. A mérkőzést 2-0-ra a vendégek nyerték, így a Rákóczi nem tudott előrébb lépni a tabellán.

Gabona Trans-Kaposvár - ZTE FC 0-2 (0-1)
Vezette: Bognár Tamás (Huszár Balázs, Iványi István)
Gólszerző: Meye az 5., Waltner (11-esből) a 64. percben

Villámgyorsan, már az ötödik percben vezetést szerzett a zalai gárda, Máté Péter lövése után az ötös vonalánál Roguy Meye piszkált bele a labdába, ami a hálóban kötött ki (0-1). Ezután a Rákóczi irányította a játékot, több akciót vezetett, mint a vendégek, s bár a ZTE játékosai előtt is adódtak lehetőségek, az eredmény az első negyvenöt percben nem változott. A második félidő elszánt küzdelmet hozott, s a 64. percben növelték előnyüket a kék-fehérek. Zahorecz Krisztián buktatta a hazaiak 16-osán belül Waltner Róbertet, s a megítélt büntetőt a csatár értékesítette is (0-2). Több gól már nem is született, azaz a Kaposvár maradt a hetedik helyen, s a ZTE két pontra megközelítette a zöld-fehéreket.