A ZTE idegenben győzte le a Videotont

2009. augusztus. 28., 21:00   |

Pénteken a Videoton - ZTE mérkőzés nyitotta a Soproni Liga hatodik fordulóját. A meccsen Sitku Illés góljával a házigazdák szereztek vezetést, de a zalaegerszegi együttes előbb Milan Bogunovic góljával egyenlített, majd Balázs Zsolt találatával a győzelmet, s az ezért járó három pontot is megszerezte.

Hátrányból győztek a zalaiak

Videoton FC - ZTE FC 1-2 (1-1)
Vezette: Bognár Tamás (Huszár Balázs, Kis Zoltán)
Gólszerző: Sitku a 29. illetve Bogunovic a 34., Balázs a 81. percben

A hazaiak nekiugrottak a ZTE-nek, próbálták ráerőltetni akaratukat a kék-fehérekre, akik kontratámadásokkal igyekeztek előnyt szerezni. A meccs első gólját a Videoton szerezte, a 29. percben Présinger Ádám bal oldali beadása után Sitku Illés nyolc méterről fejelt, a labda pedig a földről a kapu bal felső sarkába pattant (1-0). A 34. percben egyenlítettek a zalaiak, Milan Bogunovic nyolc méterről a bal alsó sarokba gurított (1-1), így a félidő döntetlennel zárult. A második játékrészt a Zalaegerszeg kezdte veszélyesebben, majd a Vidi is lendületbe jött, de a harmadik, s a három pont sorsáról döntő gólt a ZTE szerezte: a 81. percben Balázs Zsolt tört be a 16-osra, majd Sebők Zsolt kapus felett a hálóba emelt (1-2). Az eredmény ezután már nem változott, a zalaiak elhozták Székesfehérvárról a három pontot.