A ZTE legyőzte a Debrecent

2009. április. 08., 20:24   |

A Soproni Ligában szerdán rendezték meg a 16. fordulóból elmaradt Zalaegerszeg - Debrecen bajnokit, a mérkőzést 2-1-re a ZTE nyerte. A házigazdák góljait Illés és Pavicevic szerezte, a vendégek közül Dudu volt eredményes. A DVSC a 90. percben egyenlíthetett volna, ám Dudu 11-esét Vlaszák védte, így a debreceniek nem tudtak a tabella élére állni.

Tovább remekel az Egerszeg

ZTE FC - DVSC-TEVA 2-1 (1-1)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert. Kovács Zoltán)
Gólszerző: Illés a 32., Pavicevic a 63. illetve Dudu a 39. percben

A mérkőzés első része kiegyenlített játékkal telt, a 32. percben azonban a házigazdák megszerezték a vezetést: Hajdú Norbert passzolt Illés Gyulához, aki nyolc méterről a keresztléc alá lőtt (1-0). A kék-fehérek azonban nem sokáig örülhettek előnyüknek, a 39. percben ugyanis Leandro de Almeida beadása után Dudu Omagbeni három méterről a kapuba fejelt (1-1). A második félidőt a zalaiak kezdték aktívabban és a 63. percben ismét a kapuba találtak, Varga Róbert bal oldali beívelését követően Darko Pavicevic öt méterről fejelt a hálóba (2-1). A 90. percben ismét egyenlíthetett volna a Loki, Czvitkovics Pétert bukatta a 16-oson belül Marian Sluka, ám Dudu tizenegyesét Vlaszák Géza védte. A tavasszal még veretlen ZTE tehát újabb sikert ért el, s megakadályozta, hogy a Debrecen az Újpestet megelőzve a tabella élére álljon.