A ZTE pontot szerzett Győrben

2009. szeptember. 18., 21:10   |

A Soproni Liga nyolcadik fordulójának pénteki találkozóján a Győri ETO a ZTE FC együttesét fogadta. A találkozón Szalai Tamás góljával a zalai gárda szerzett előnyt, ám a finisre Horváth András kiállítása miatt emberelőnybe került győriek Valentin Babic találatával egyenlítettek, így a csapatok végül megosztoztak a bajnoki pontokon.

Az ETO kiaknázta az emberelőnyt

Győri ETO - ZTE FC 1-1 (0-0)

Vezette: Arany Tamás (Viszokai László, Kis Zoltán)
Gólszerző: Babic a 83. illetve Szalai a 62. percben
Kiállítva: Horváth A. a 78. percben

A hazai együttes kezdett aktívabban, a győriek többet birtokolták a labdát, mint vendégeik, de hiába futballoztak enyhe mezőnyfölényben, igazi helyzetet csak kétszer tudtak kialakítani, s mivel ezeket nem tudták értékesíteni, a szünet előtt nem láthattak gólt a nézők. A második félidőben aktívabbá vált a ZTE, s bár ezúttal is a győriek előtt adódtak nagyobb lehetőségek, a kék-fehérek a 62. percben megszerezték a vezetést: egy beadás után Sasa Stevanovic éppen Szalai Tamáshoz öklözte ki a labdát, a zalai szélső pedig 16 méterről a kapuba fejelt (0-1). A 78. percben megfogyatkoztak a vendégek, Horváth András megkapta második sárga lapját, azaz számára befejeződött a mérkőzés. A házigazdáknak a 83. percben sikerült kihasználniuk az emberelőnyt ekkor, Valentin Babic 22 méterről laposan a kapu közepébe lőtt (1-1).