Bajnok a ZTE, a Kaposvár is közel az NB I-hez

2019. május. 05., 19:52   |

A Kaposvár a Merkantil Bank Liga 36. fordulójában a Vác elleni, utolsó pillanatban kiharcolt győzelmével szinte már az NB I-ben érezheti magát, hatpontosra nőtt az előnye a harmadik Vasassal szemben. A ZTE a Budafok elleni győzelmével a feljutás után a másodosztályú bajnoki címet is bebiztosította.

Két fordulóval a Merkantil Bank Liga-idény befejezése előtt eldőlt, hogy a ZTE kapja az aranyérmet, míg a második helyezett Kaposvárnak a hátralévő két fordulóban elég egyetlen pontot szereznie, hogy biztosan feljusson az OTP Bank Ligába. A somogyiak a 93. percben szerzett góllal harcolták ki a győzelmet a Vác ellen hazai pályán, és mivel a riválisok közül a győri derbin 1-0-ra alulmaradó Gyirmót, valamint a gólzáporos meccsen vereséggel záró Békéscsaba is kiszállt a feljutásért vívott versenyből (Békéscsaba-Soroksár 3-5), a Vasas és a Budaörs pedig egymás ellen játszott 3-3-as döntetlent, a Kaposvárt már csak az angyalföldiek érhetik utol a tabellán (hat pont a különbség a két csapat között, így ez inkább már csak matematikai esély).

A ZTE 4-1-re legyőzte hazai pályán a Budafokot. Sikerével bebiztosította a bajnoki címet is, egyetlen rivális sem érheti be az utolsó két körben.

Az alsóházban eldőlt, hogy a Monor búcsúzik a másodosztálytól, a győztes meccset játszó Cegléd, a Tiszakécskén diadalmaskodó Balmazújváros és a Siófokon vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár még harcol a bennmaradásért (e három csapat közül egy marad benn, kettő kiesik).