Angyalföldön szerzett pontot a Haladás

2009. április. 05., 19:00   |

A Soproni Liga 21. fordulójának vasárnapi meccsén a Vasas a Haladást fogadta. A végig jó iramú, izgalmas mérkőzésen az angyalföldiek az első félidőben ember, majd gólhátrányba is kerültek, ám sikerült egyenlíteniük, s a két csapat végül megosztozott a pontokon.

Nagyot hajrázott a Vasas

Vasas - Szombathelyi Haladás 1-1 (0-1)

Vezette: Mészáros István (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Kenesei a 21. illetve Vukelija a 71. percben
Kiállítva: Ognjen Paripovic a 21. percben

Aktívan kezdett a Vasas, s az angyalföldiek többször is ígéretes helyzetbe kerültek, ám ezekkel nem tudtak élni. A 21. percben aztán Guzmics Richárd a 16-oson belül buktatta Laczkó Zsoltot, ám a piros-kékeknek büntetőből sem jött össze a gólszerzés, B. Tóth Balázs lövését védte Rózsa Dániel. Ezután bátrabb lett a Haladás, a Vasas pedig a 41. percben duplán is bajba került: Ognjen Paripovic megkapta második sárga lapját (azaz kiállt), s a szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgásból Kenesei Krisztián a kapuba talált (0-1). A második negyvenöt percben nagyon felpörgött a hazai gárda, és a 71. percben sikerült is egyenlítenie: Ljubisa Vukelija a 16 méterről bombázott a jobb felső sarokba (1-1), pontot mente ezzel a Vasas számára.