Az újonc egriek Paksról hozták el a három pontot az OTP Bank Liga 5. fordulójának pénteki játéknapján.

MVM Paks - Egri FC 0-1 (0-0)
Vad II István (Horváth Róbert, Böcskei Balázs)
Gólszerző: Pavlov a 82. percben

Az első félidőben a házigazda paksiak irányították a játékot, volt is néhány helyzetük, de gólt nem tudtak elérni. Az egriek kontrajátékra rendezkedtek be, és ugyancsak alakítottak ki lehetőségeket, de a befejezések pontatlanak voltak. A fordulás után Sztankó Gábor, az egriek kapusa gyakran kapott munkát, és hiba nélkül látta el feladatát. Paksi helyzetek után a 82. percben az Eger megszerezte a győztes találatot, Farkas Ádám szabadrúgását követően Dusan Pavlov fejelt a hálóba, beállítva a 0-1-es végeredményt.

MTK Budapest - Újpest FC 2-1 (0-0)
Becséri Dániel (Vámos Tibor, Erdős József)
Gólszerző: Iandoli (öngól) az 55., Csiki a 73., ill. Kabát a 48. percben

Az első félidő változatos, jó iramú játékot hozott, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de gólig nem jutottak el a csapatok. A második félidő újpesti góllal kezdődött, Balogh Balázs jobb oldali beadása után Kabát Péter közelről a kapuba fejelt (0-1). Az 55. percben egy veszélyesen érkező beadásra Alessandro Iandoli próbált menteni Könyves Norbert elől, de 2 méterről a saját kapujába továbbított (1-1). A 73. percben már az MTK-nál volt az előny, Csiki Norbert 18 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-1). A kék-fehérek győzelmükkel a tabella élére ugrottak.