Az éllovast is legyőzte a Haladás

2011. április. 17., 20:00   |

A Monicomp Liga 23. fordulójának zárómeccsén a Haladás folytatta kiváló hazai sorozatát, és 2-0-ra legyőzte a listavezető Videotont.

Szombathelyi Haladás – Videoton FC 2-0 (0-0)

Vezette: Solymosi Péter (Lémon Oszkár, Takács Gábor)

Gólszerző: Halmosi a 78., Kenesei a 86. percben

A statisztikák nem az éllovasnak kedveztek, hiszen a Videoton hét éve nem tudott bajnokit nyerni Szombathelyen, ráadásul a Haladás az utóbbi hónapokban rendre legyőzte vendégét, egyetlen vereségét még tavaly augusztusban szenvedte el a Rohonci úton. Az első félidő a Videotoné volt, a fehérváriak több nagy helyzetet is kialakítottak, de egyikből sem lett gól. A fordulás után a Haladás is elhibázott egy nagy lehetőséget, majd a 78. percben megszületett az első gól: Vaskó Tamás rövid felszabadítása után Halmosi Péter 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). A 87. percben eldőlt a mérkőzés, Kenesei Krisztián egy szép csellel tört kapura, némi szerencsével előtte maradt a labda, majd 5 méterről az üres kapuba passzolt (2-0). A Haladás sorozatban nyolcadik meccsét nyerte meg hazai pályán, a Videoton október óta először szenvedett bajnoki vereséget.