Az első diósgyőri pont

2007. augusztus. 10., 21:51   |

Az NB I negyedik fordulójának pénteki mérkőzésén a Diósgyőr az MTK-t fogadta. A jó iramú, remek mérkőzés 2-2-es döntetlennel végződött.

A parádés gólok meccse

Jó mérkőzést láthattak a nézők. A 30. percben a házigazdák gyönyörű góllal szereztek vezetést, Bodiong Ebala Christian indította Carr Victort, s a libériai csatár 18 méterről nagyszerűen lőtt a jobb felső sarokba (1-0). Az MTK még a szünet előtt egyenlített, a 45. minutumban Urbán Gábor csinált egy parádés cselt a bal oldalon, majd amolyan 'Sándor Csikar' szögből a bal felső sarokba bombázott (1-1). A második játékrészre sem csökkent az iram, s az 55. percben a kék-fehérek átvették a vezetést: egy szöglet után Urbán ezúttal közelről helyezte a kapuba a labdát (1-2). Ezután is élvezetes maradt a meccs, mindkét együttes sok támadást vezetett, s a házigazdáknak a hosszabbításban sikerült is egyenlíteniük: a 92. percben Elek Norbert egy szöglet után, fordulásból, 12 méterről a bal felső sarokba lőtt (2-2). Az MTK a tabella második helyére lépett elő, a Diósgyőr pedig megszerezte első idei pontját.

Diósgyőr - MTK Budapest 2-2 (1-1)
Gólszerző: Victor a 30., Elek a 92. illetve Urbán a 45., Urbán az 55. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)