Az Európa Ligában folytatja a DVSC-TEVA

2010. augusztus. 04., 20:41   |

A magyar bajnok DVSC-TEVA kettős vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligája küzdelmeitől. A hajdúságiak a sorozat harmadik selejtezőkörében a hazai 0-2 után idegenben 3-1-re kaptak ki a svájci FC Baseltől, és az Európa Liga selejtezőinek utolsó fázisában folytathatják szereplésüket a nemzetközi porondon.

A debrecenieknek a hazai 0-2 után bravúrra lett volna szükségük Baselben a továbbjutáshoz, ám a svájciak a visszavágón is a magyar együttes fölé kerekedtek, és 1-0-ás félidőt követően 3-1-re megnyerték a mérkőzést. A hajdúságiak ezzel elbúcsúztak a sorozattól, de nemzetközi szereplésük nem ért véget, két hét múlva az Európa Liga utolsó selejtezőkörében lesznek érdekeltek, melynek sorsolását pénteken rendezi meg az európai szövetség.

FC Basel - DVSC-TEVA 3-1 (1-0)