Az MTK a második helyre lépett elő

2007. szeptember. 03., 20:52   |

Hétfőre egy mérkőzés maradt a Soproni Liga hetedik fordulójából: az MTK Budapest a Zalaegerszeget fogadta. A hazaiak remek hajrát produkálva 4-1-re győztek a zalai gárda ellen.

Gólgazdag utolsó percek

A 12. percben vezetést szereztek a vendégek, Koplárovics Béla bal oldali beadása után Damir Pekic tíz méterről helyezett a kapu közepébe (0-1). Nem sokáig futballozott hátrányban az MTK: a 22. percben Kanta József fejelte Urbán Gábor elé a labdát, a támadó pedig három védő gyűrűjében 11 méterről, félfordulatból a jobb felső sarokba bombázott (1-1). A küzdelmes második játékrész utolsó harmadának kezdetén, a 75. percben aztán a vezetést is megszerezte a fővárosi gárda - Bori Gábor 17 méterről, laposan lőtt a bal alsó sarokba (2-1). A 85. percben tovább növelte előnyét az MTK. Kanta József végzett el szabadrúgást 17 méterre a zalaiak kapujától, s a háló jobb oldalába tekert (3-1). Sőt, a házigazdák ennyivel sem érték be: a 90. percben Szabó Ádám nyolc méterről gurított a bal alsó sarokba (4-1). Győzelmével az MTK megelőzte a Debrecent, s a tabella második helyére lépett elő.

MTK Budapest - Zalaegerszeg 4-1 (1-1)
Gólszerző: Urbán a 37., Bori a 75., Kanta a 85., Szabó Á. a 90. illetve Pekic a 12. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)